obr4share

Václav Pech jun. s MINI v Praze zvítězilMINI S2000:

MINI John Cooper Works WRC se s posádkou Václav Pech jun. - Petr Uhel stal nejrychlejším vozem Pražského rallysprintu 2013, který se v hlavním městě rozloučil se sezonou automobilových soutěží. Pro posádku EuroOil - invelt teamu to byl rok nadmíru úspěšný a Pech s Uhlem se mohou pyšnit dalším titulem mezinárodních mistrů České republiky v rallye, a to již po šesté v historii.

Závodní MINI EuroOil - invelt teamu si poradilo i s šotolinovou tratí, kterou pořadatel Pražského rallysprintu pro diváky i posádky připravil na dostihovém závodišti v Praze ve Velké Chuchli. „Jízda na šotolině je pro nás něco výjimečného a na tomto povrchu se během roku vůbec nesvezeme. Proto jsem si tuto možnost velmi užil. Auto ale dostávalo po technické stránce na rozbité trati hodně zabrat, kde hlavně podvozek a diferenciály hodně trpí," popisuje Václav  Pech jun.

 

Závod se pro posádku EuroOil - invelt teamu Pech - Uhel od počátku vyvíjel příznivě, ale závěr byl drama.„Po startu poslední zkoušky praskl kardanový hřídel a museli jsme absolvovat zbytek závodu jen na přední náhon. Byli jsme nakonec rádi, že se nám s Petrem podařilo vedení uhájit až do samotného závěru. Z devátého pražského vítězství máme ohromnou radost, a tu umocňují i obrovské poháry, které jsme si mohli odvést. Za hezkou atmosféru děkujeme i velkému počtu diváků a našim fanouškům, kteří se s námi do Prahy přišli rozloučit a oslavit tím s námi i letošní titul mistrů republiky," uzavírá spokojený Václav Pech jun.

 

MINI John Cooper Works speciál EuroOil - invelt teamu teď, a to ještě během svátečního měsíce, čeká důkladná repase a příprava na zahajovací závod MMČR sezony 2014, kterým bude rakouská Jänner rallye již 3. - 5.1. 2014.