obr4share

Václav Pech jun. po souboji s evropskou špičkou.MINI S2000:

Posádka EuroOil-invelt teamu Václav Pech jun. a Petr Uhel s vozem MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo vstoupila do letošní Barum Rallye absolutně nejrychlejším časem na první noční rychlostní zkoušce, která se jela v ulicích Zlína před zraky desítek tisíc diváků.

 

„Změny na voze se ukázaly co do konkurenceschopnosti jako velmi pozitivní a mně se s vylepšeným Miníkem jelo o poznání lépe. Po první, pro nás fantasticky vyhrané rychlostce, jsme druhý den zajížděli vyrovnané časy a drželi se na šestém místě s minimálním odstupem na soupeře. Předpokládali jsme, že v nastoleném vysokém tempu nemůže celá špička startovního pole dojet do cíle bez technických problémů či jezdeckých chyb a pořadí se bude ještě hodně měnit. Bohužel jsme to byli my, kterým se na začátku třetího dne soutěže přehřál motor, a Miníka bylo nutné odstavit. Příčinou závady byla nově instalovaná elektrická vodní pumpa, která nám sice přidala na výkonu, ale zároveň byla důvodem našeho odstoupení," komentuje průběh rallye ze všech událostí smutný Václav Pech jun.

Doufám, že jsme si tímto vybrali náš příděl technické smůly. Zatím neznáme přesnou příčinu poruchy vodní pumpy. Tu se dozvíme až po zevrubné kontrole celé pohonné jednotky, kterou provede Prodrive. Nicméně jsme rádi, že vůz opravdu výrazně zrychlil. Dává nám to naději na dobré výsledky do budoucna. Nejsem šťastný, že nás takto potrápila technika na naší nejprestižnější soutěži, ale i taková může být odvrácená strana motorsportu..." dodal k  Barum Rallye generální ředitel Inveltu Ing. Jiří Jirovec.