obr4share

Vítězství Václava Pecha jun. na Setkání mistrůMINI S2000:

Václav Pech jun. si při XIV. Setkání mistrů na své konto připsal cenné vítězství nad legendou světového rallyesportu Markku Alénem.


Autodrom v Sosnové u České Lípy v letošním roce hostil už čtrnácté Setkání mistrů. Václav Pech jun. má na kontě už několik vítězství na této exhibiční akci, která neodmyslitelně patří k závěru motoristické sezony v České republice. EuroOil - invelt team vyrazil do Sosnové s MINI přestavěným do specifikace WRC a bylo jasné, že sedminásobnému šampionu České republiky v rallye půjde o to zvítězit. V Sosnové se závodilo systémem paralelního závodu, kdy postup zajišťoval nejrychlejší čas z jednotlivých rozjížděk.

 

„V neděli ráno bylo pro mě hodně složité najít na kluzkém povrchu autodromu správný styl pro zajetí dobrého času. Postupně jsem ale na kluzký sosnovský asfalt našel recept a po několika jízdách se mně podařilo postoupit až do finále. A protože jsem toužil utkat se s hvězdou světových rallye, šel jsem fandit Markku Alénovi, který jel semifinále s Polákem Grzybem. 

 

Zajel výborně a postoupil. Jet finálovou jízdu proti takové legendě byl pro mě neskutečný pocit. Je skvělé, že se pořadatelům podařilo Markku Aléna na Setkání mistrů pozvat. Vítězství si já i celý team ceníme, ale krásným zážitkem bylo nejen závodění, ale i velice srdečné povídání v našem servisním zázemí. Alén je skvělý chlapík," říká Václav Pech jun., který na Setkání mistrů zvítězil v absolutní klasifikaci kategorie rallye, ale také v superfinále, kde se porovnávali dva nejrychlejší závodníci z rallye a autokrosu.

 

EuroOil - invelt team o následujícím víkendu čeká už úplně poslední závod sezóny, kterým bude Pražský Rallysprint. Zde posádka Václav Pech jun. - Petr Uhel odstartuje opět s MINI ve specifikaci WRC a pro fanoušky rallysportu se sluší podotknout, že to bude nejspíše poslední příležitost, kdy budou moci v rukách Václava Pecha jun. vidět tento speciál. Pražský Rallysprint se uskuteční v sobotu 28. listopadu na pražském Strahově a EuroOil-invelt team vás srdečně zve k návštěvě této unikátní motoristické akce v samotném centru Prahy.