obr4share

Václav Pech jun. chce v Klatovech bojovat o prvenstvíMINI S2000:

Do nové, jednodenní Rally Klatovy odstartují Václav Pech jun. s Petrem Uhlem a s MINI John Cooper Works S2000 se startovním číslem jedna.


Mistrovství České republiky v rallye už mohla v tomto roce skončit po Barum Rally ve Zlíně, protože poslední soutěž sezóny, která se chystala v Příbrami, nakonec z kalendáře vypadla. Narychlo ji nahradila soutěž s názvem Rally Klatovy, která je připravena stejným organizačním týmem jako známá a tradiční ,,Šumava". Při Rally Klatovy, která odstartuje 3. října 2015 v západočeských Klatovech, se na start postaví i posádka sedminásobných mistrů republiky z EuroOil - invelt teamu  Václav Pech jun. a Petr Uhel s MINI John Cooper Works S2000 1,6 turbo. Plzeňská dvojice v tomto roce statečně bojovala o titul mistrů republiky, ale o něm se rozhodlo na předchozí Barum Rally a Václav Pech jun. s Petrem Uhlem tedy do Klatov přijíždějí jako vicemistři pro rok 2015.

 

„Při našem jarním startu na Rallye Šumava jsme museli bohužel velmi brzo odstoupit kvůli neočekávané technické závadě na kardanu, a tak beru náš start v nově zařazené Rally Klatovy jako takové zadostiučinění a možnost o reparát před domácím publikem. Do Klatov se těšíme na tradiční zkoušky, hlavně pak ,,Koráb", který by se měl jet do kopce, což je v protisměru toho, co se v poslední době jezdí při Šumavě. Moc se na to těším a jsem si jistý, že v serpentinách nad Kdyní bude dost možností potěšit diváky nějakým tím smykem a poděkovat jim tak za letošní fandění," předvídá Václav Pech jun., pro kterého je Rally Klatovy díky blízkosti Plzně domácí soutěží.


Posádka EuroOil - invelt teamu je před startem v roli jednoho z favoritů a diváckým lákadlem na tuhle soutěž. „Jsem rád, že do harmonogramu je zařazen i populární Čínovský okruh, kde je vždy velká návštěvnost a úžasná atmosféra. Sem bych určitě rád pozval všechny diváky," uzavírá Václav Pech jun., kterého při Rally Klatovy čeká celkem sedm rychlostních zkoušek, na něž posádky vyrazí po startu z klatovského Náměstí Míru v sobotu 3. října v 8:30. Cíl soutěže, zařazené do Mistrovství České republiky v rallye, je naplánován na 16:50 znovu na klatovském náměstí. EuroOil - invelt team zve všechny fanoušky rallye do Klatov.